• Hakan Tuz İmalatı Cihanbeyli Konya Türkiye; Tuz, Tablet Tuz, Yemeklik Tuz, Gıda Tuzu, Sanayi Tuzu, Deri Tuzu, Arıtma Tuz

İyotlu Sofra Tuzu 1500gr

Hakan Tuz markasıyla İyotlu sofra tuzu, tuzdan elde edilen ve iyot minerali ile zenginleştirilen bir çeşit tuzdur. İyot, vücut için önemli bir mineraldir ve tiroid fonksiyonlarının düzgün çalışmasını sağlar. İyot eksikliği, tiroid hormonu üretimini engelleyerek hipotiroidizme yol açabilir.
Sağlıklı bir beslenme için düzenli olarak iyot almak önemlidir. İyotlu tuz, günlük iyot ihtiyacını karşılamaya yardımcı olur. İyotlu sofra tuzu, normal sofra tuzuna benzer bir şekilde kullanılabilir ve çeşitli yemeklerde kullanılabilir.

İyotlu tuz, özellikle iyot eksikliği riski olan bölgelerde tercih edilir. İyot eksikliği dünya genelinde ciddi bir sağlık sorunudur ve zeka geriliği, büyüme ve gelişme bozuklukları gibi birçok soruna neden olabilir.

İyotlu tuz, genellikle süpermarketlerde veya eczanelerde bulunabilir. Sağlıklı bir beslenme için iyotlu tuz kullanımını düşünebilirsiniz, ancak tüketim miktarını aşırıya kaçırmamak önemlidir. Aşırı tuz tüketimi, yüksek tansiyon ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilir.

Hakan Tuz

   
Ambalaj Poşet
Ağırlığı 1500gr
İyot Var
Türü İnce

Dosyalarımız

Telegram
WhatsApp